Hlavní stránka / Mateřská škola

Mateřská škola

Trochu historie:
V roce 1947 byl založen stálý zemědělský útulek ve středu obce, který však nevyhovoval a proto bylo v roce 1955 rozhodnuto upravit útulek v obecní budově č. 35. V roce 1957 byl přeměněn na mateřskou školu, která v této budově sídlí dodnes.

První učitelkou byla paní Marie Kubátová, která začala pracovat již v útulku a později jako ředitelka mateřské školy až do roku 1982, kdy odchází na zasloužený odpočinek.

Mateřská škola byla několikrát přebudována a opravována. V roce 1988 – 1990 byla provedena celková rekonstrukce vnitřních prostor a celé zahrady. Poslední úpravy byly provedeny v roce 2002 – 2003, kdy bylo přistaveno nové sociální zařízení pro děti a rozšířena školní jídelna. Kapacita mateřské školy je 24 dětí a v dnešní době plně využívána dětmi z Horní Krupé, Knyk, Olešné a Skuhrova.

Učitelky společně s dětmi pořádají pravidelně vánoční a velikonoční besídku, účastní se Zápisu dětí do Pamětní knihy obce. Již několik let navštěvují plavecký bazén v Havl. Brodě, kde se v deseti lekcích seznamují s vodou a základy plavání, každý měsíc se mohou těšit na loutkové představení a 4x ročně na divadelní představení v Havl. Brodě. Oblíbená je také oslava Dne dětí, výlety autobusem za poznáním a „hledání pokladu“ s opékáním špekáčků na závěr školního roku.

Alena Lacinová, ředitelka

Rychlý kontakt

Obecní úřad Horní Krupá 49, 580 01 Havlíčkův Brod

  • (+420) 569 436 145
  • obec@hornikrupa.cz

Prohlášení o přístupnosti Vypnout grafiku Mapa stránek Mobilní verze stránek

Novinky na e-mail

Odebírejte novinky na Váš e-mail a sledujte tak aktuality v naší obci!

Typy zpráv:


czechpoint

© Copyright Obec Horní Krupá. Všechna práva vyhrazena.

Webdesign CzechProject Redakční systém CPedit