Hlavní stránka / Aktuality / Výměna vodoměrů v obci Horní Krupá, Zálesí, Údolí

Výměna vodoměrů v obci Horní Krupá, Zálesí, Údolí

Vážení přátelé,

V následujících dnech bude probíhat výměna vodoměrů v obci. O důvodech, změnách a výhodách se dočtete v příštích střípkách, kde se to pokusím shrnout a vysvětlit podrobně. Vyjdou ještě do konce roku. Budete-li mít už teď jakýkoliv dotaz, obracejte se na mě - bez váhání, ihned.

Montáž bude zajišťovat Tomáš Bartoníček, tel. 731 568 002. Současně s vodoměrem dostanete i novou smlouvu o dodávkách vody, která splňuje platné legislativní požadavky. Vodoměrů k výměně je více než 180, bude mít domluvené další instalatéry. Do poloviny listopadu chceme mít vyměněno 80% odběrných míst, do poloviny prosince chceme mít vyměněno vše. Prosím Vás všechny o součinnost a vstřícnost.

Před vodoměrem a za vodoměrem by měl být funkční ventil, aby šel vodoměr vyměnit za provozu. Není to zákonná povinnost, ale je to nanejvýš vhodné uspořádání. Nespoléhejte na šoupě, jeho životnost je cca 4 roky a většina šoupat nefunguje. Majetkem obce je pouze vodoměr. Ventil před vodoměrem je ukončením přípojky a patří dle zákona 274/2001 sb. majiteli přípojky, ventil za vodoměrem je součástí domovní vodoinstalace a patří majiteli nemovitosti, to jste v obou případech zpravidla vy jako odběratelé. Případné opravy a výměny ventilů si prosím domluvte předem, obec opravy soukromého majetku hradit nemůže.  

U cca 20% odběrných míst předpokládáme nějaký problém, buď práce se zarezlým potrubím nebo v horším případě právě chybějící nebo nefungující uzávěry. Takové případy budeme muset řešit plánovaným zastavením zdroje vody a opravou třeba na několika odběrných místech současně. O tom budete předem informováni. Celkově je ovšem vyšší riziko, že dojde k nečekané havárii a bude nutné honem zastavit vodu ve vodárně mimo plán. Mějte raději připravenou v záloze minimální zásobu pitné vody.

Jedná se o poměrně náročnou akci, ale s Vaší pomocí se to nepochybně podaří dotáhnout do úplného vítězství ještě před koncem roku, předem Vám všem děkuji.

Jaroslav Čáp

starosta

Rychlý kontakt

Obecní úřad Horní Krupá 49, 580 01 Havlíčkův Brod

  • (+420) 569 436 145
  • obec@hornikrupa.cz

Prohlášení o přístupnosti Vypnout grafiku Mapa stránek Mobilní verze stránek

Novinky na e-mail

Odebírejte novinky na Váš e-mail a sledujte tak aktuality v naší obci!

Typy zpráv:


czechpoint

© Copyright Obec Horní Krupá. Všechna práva vyhrazena.

Webdesign CzechProject Redakční systém CPedit