Hlavní stránka / Spolky v obci / SDH Horní Krupá

SDH Horní Krupá

Založení SDH Horní Krupá je již velmi starého data. Sdružení má v naší obci velkou tradici a těší se poměrně velké oblibě. V současné době má kolem 50 aktivních členů.

Členové SDH se každoročně účastní hasičských soutěží, kde dosahují velice dobrých výsledků a to i ve velké konkurenci dalších družstev z našeho okrsku, ale i z celého okresu. V letošním roce to byl okrskový přebor v obci Kámen, dále přátelské utkání v Horní Krupé a poslední byla soutěž IZS v Habrech. SDH Horní Krupá vlastní požární stříkačky typu PS 12 a PS 15, dále je to AVIA v moderním hasičském provedení a v neposlední řadě se nedávno povedlo získat i požární vozidlo CAS TATRA 148, které doplnilo technické vybavení sboru.

Hasiči v Horní Krupé každoročně pořádají sběr železného šrotu, pořádají tradiční hasičský ples v místním kulturním domě a účastní se i dalších akcí. V objektu požární zbrojnice se neustále buduje a zdokonaluje zázemí, jak pro techniku, tak i pro hasičská setkání a schůze. Pro obec Horní Krupá má SDH velký význam a snad tomu tak bude i nadále.

Úspěchy hornokrupských hasičů:

Sezóna hasičských soutěží v roce 2006, na kterých se podílel SDH Horní Krupá se nesla ve velice úspěšném duchu. Účastnili jsme se celkem tří zápolení, ve kterých jsme dosáhli skvělých výsledků.

  • První z nich byla tradiční okrsková soutěž SDH, která se uskutečnila 27. května t.r.v Horní Krupé a přihlásilo se do něj celkem 9 sborů se 27 družstvy. Soutěžilo se v útoku a 100 metrech překážek. Naše družstvo starších můžu obsadilo výtečné 1. místo a muži mladší dosáhli na hezkou 3. příčku.
  • Další ze soutěží bylo přátelské utkání v požárním útoku, které se konalo ve Zbožici dne 24. června 2006. Zde se utkalo celkem 8 družstev a naši vybojovali opět 1. místo.
  • Poslední, ale zřejmě nejprestižnější byl 11. ročník soutěže v požárním sportu o Pohár IZS a putovní pohár poslance PČR, který se konal 11. září v Uhelné Příbrami. V tomto klání se nekoná tradiční požární útok, jako jsme na něj zvyklí, ale pořadatelé na každý rok připraví nějakou specialitku, aby simulovali reálné prostředí a připravili hasičům perné chvilky. Letošní ročník se nesl v duchu ošetřování raněného a jeho přeprava přes vodu. Pak již následovala část klasického útoku a poté sbalení veškerých prostředků a jejich transport na výchozí pozici. Teprve po seřazení na základně se stopky časoměřičů zastavily. Náš tým obsadil v konkurenci dalších 34 výjezdních jednotek z celého okresu skvělé 6. místo a navázal na úspěchy z let minulých. Odměnou byly opravdu hodnotné ceny z rukou senátora Petra Pitharta a představitelů krajské HZS.

Vedle těchto úspěchů se podařilo zvelebit i hasičskou zbrojnici.Byla udělána nová vnější fasáda a další vnitřní úpravy. Našim hasičům se daří stále lépe reprezentovat naší obec v hasičských soutěžích a za to jim patří dík. Vašek Lacina ml.

Rychlý kontakt

Obecní úřad Horní Krupá 49, 580 01 Havlíčkův Brod

  • (+420) 569 436 145
  • obec@hornikrupa.cz

Prohlášení o přístupnosti Vypnout grafiku Mapa stránek Mobilní verze stránek

Novinky na e-mail

Odebírejte novinky na Váš e-mail a sledujte tak aktuality v naší obci!

Typy zpráv:


czechpoint

© Copyright Obec Horní Krupá. Všechna práva vyhrazena.

Webdesign CzechProject Redakční systém CPedit